Lech Kaczyński. Bitwa o pamięć

Lech Kaczyński. Bitwa o pamięć
Tytuł: Lech Kaczyński. Bitwa o pamięć
Autor: Sławomir Kmiecik
Data wydania: 31.03.2015
Ilość stron: 480
Oprawa: twarda
ISBN: brak
Dostępność: W magazynie
Cena: 40,00 zł
Cena netto: 38,10 zł
Ilość:  

W tytule tej książki zawarte są słowa „Bitwa o pamięć”. Tak, to jest bitwa! Ale nie tylko o pamięć o Prezydencie Lechu Kaczyńskim. To jest batalia o naszą godność i przyszłość. Dobrze, że została ona na tych kartach udokumentowana.”

To pierwsza na rynku książka pokazująca – wbrew stereotypom oraz medialnym manipulacjom – jak godnie i często Prezydent Lech Kaczyński jest pośmiertnie upamiętniany i honorowany w kraju i za granicą.

Sławomir Kmiecik :
„Mitem jest twierdzenie, że nie istnieje takie zjawisko społeczne, jak pamięć o Lechu Kaczyńskim. Zawartość tej książki, czyli setki przykładów rozmaitych upamiętnień Prezydenta, obala, choć trzeba by raczej powiedzieć, że roznosi w pył to fałszywe, lecz narzucane Polakom wyobrażenie”

Sławomir Kmiecik – dziennikarz, publicysta, autor książek „Przemysł pogardy” i „Przemysł pogardy 2”, w których ukazał zjawisko niszczenia wizerunku Lecha Kaczyńskiego – za jego życia i po tragicznej śmierci pod Smoleńskiem.
W swoich pracach zajmuje się najnowszą historią Polski, polityką i mediami, w tym zwłaszcza dokumentowaniem czarnej propagandy, technik manipulacji i „zabijającego” śmiechu. Jego pasją jest również polska satyra polityczna. Napisał na jej temat trzy książki: „Wolne żarty!”, „Chichot [z] polityka” i „Niezłe szopki”.

REKOMENDACJE

Andrzej Duda
„Kiedy powiedziałem głośno, że dzieło Lecha Kaczyńskiego wymaga kontynuacji, media głównego nurtu zaatakowały mnie z furią. Próbowano zabić pamięć o Lechu Kaczyńskim, ale im więcej takich działań podejmowano, tym okazywały się one mniej skuteczne. Ta książka potwierdza jednak, że Polacy dobrze zapamiętali Prezydenta i chcą, aby jego testament został wypełniony.”

Jerzy Zelnik
Ta książka jest fotografią materialnych dowodów na wzrost świadomości obywatelskiej, dowodem na coraz większą potrzebę utrwalenia pamięci o tym wielkim Polaku, zwłaszcza w dobie upadku autorytetów.

 

Napisz recenzję

Twoje imię:


Twoja recenzja: Notatka: HTML niedozwolony!

Ocena: Negatywna           Pozytywna

Przepisz kod z obrazka:Tagi: