Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać

Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać
Tytuł: Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać
Autor: Jerzy Zalewski
Wydawca: 2kolory
Data wydania: 2016
Ilość stron: 214
Oprawa: twarda
ISBN: 9788364649189
Dostępność: W magazynie
Cena: 59,00 zł
Cena netto: 56,19 zł
Ilość:  

Autorem zdjęć jest Tomasz Dobrowolski, wybitny operator, od wielu lat współtwórca wielu ciekawych i warsztatowo znakomitych filmów, członek PSC (Polish Society of Cinematographers), elitarnego stowarzyszenia twórców zdjęć filmowych.

Sam film i jego scenariusz inspirowany jest walką oddziałów Narodowych Sił Zbrojnych i Narodowego Zjednoczenia Wojskowego na Mazowszu. Przedstawione wydarzenia są kumulacją losów całego bohaterskiego pokolenia, dla którego głównym powodem walki pozostał honor i poczucie wolności.

Film ma na celu odbudowanie pamięci o ludziach, którzy ginęli w imię wartości, ratując "resztki honoru mej ojczyzny".

Zdjęcia do filmu "Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać" zostały zrealizowane w 2010 roku. Z uwagi na negatywną postawę wobec pierwszego filmu o Żołnierzach Wyklętych Telewizji Polskiej i PISFu premiera odbyła się dopiero w marcu 2016 roku.

Na premierze obecny był Prezydent Andrzej Duda, który przejął patronat nad filmem po Ś.P. Prezydencie Lechu Kaczyńskim.

 

Okazało się, że walka z filmem, z Żołnierzami Wyklętymi, ze mną, trwa także po jego premierze, czego najlepszym dowodem jest niedopuszczenie filmu przez postkomunistyczną elitę do Festiwalu Filmowego w Gdyni, a także do festiwalu operatorskiego Camerimage.

Dlatego uważam, że propagowanie niechcianego filmu - także poprzez ten album - poszerzy pole wolności polskiej kultury - tak powód wydania albumu podsumowuje reżyser i producent filmu Jerzy Zalewski.

Napisz recenzję

Twoje imię:


Twoja recenzja: Notatka: HTML niedozwolony!

Ocena: Negatywna           Pozytywna

Przepisz kod z obrazka:Tagi: