Na szlaku niepodległości

Na szlaku niepodległości
Tytuł: Na szlaku niepodległości
Autor: Filip Musiał (red.) Jarosław Szarek
Wydawca: Ośrodek Myśli Politycznej
Data wydania: 2009
Ilość stron: 208
Oprawa: miękka
Wymiary (cm): 12.5 x 19.5
ISBN: 9788360125687
Dostępność: W magazynie
Cena: 24,00 zł
Cena netto: 22,86 zł
Ilość:  

„Z archiwów bezpieki. Nieznane karty PRL"

Na szlaku niepodległości to książka o ludziach, którzy stawiali czoła reżimowi komunistycznemu nawet w okresach jego największej potęgi. Za swą walkę często płacili najwyższą cenę. Naukowcy z IPN przedstawiają historie ukazujące grozę czerwonego terroru, o którego skali rzadko się teraz mówi. Chętniej bowiem wspomina się obecnie paradoksy i absurdy życia w PRL. O wiele rzadziej mówi się o bohaterach z AK trafiających po wojnie do komunistycznych więzień i skazywanych na karę śmierci za wierność idei niepodległej Polski. Zapomina się o poddawanych represjom opozycjonistach rzucających wyzwanie totalitarnej machinie na długo przed powstaniem „Solidarności”. Losy tych ludzi wskazują dobitnie, że komunizm w polskim wykonaniu był systemem zbrodniczym, wobec którego nie wolno stosować taryfy ulgowej tylko dlatego, że przez swą nieudolność w wielu sferach łatwo stawał się przedmiotem żartów. Zbyt często był to bowiem śmiech przez łzy…

 

Politolog, historyk, pracownik Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie oraz w Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej „Ignatianum” w Krakowie, członek zarządu Ośrodka Myśli Politycznej, sekretarz redakcji „Zeszytów Historycznych WiN-u”, redaktor popularno-naukowej serii „Z archiwów bezpieki – nieznane karty PRL”. 

Autor i współautor kilkunastu książek, ostatnio wydał: "Podręcznik bezpieki. Teoria pracy operacyjnej Służby Bezpieczeństwa w świetle wydawnictw resortowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych PRL (1970–1989)" (2007), "Strażnicy sowieckiego imperium. Urząd Bezpieczeństwa i Służba Bezpieczeństwa w Małopolsce 1945–1990" (2009).

Napisz recenzję

Twoje imię:


Twoja recenzja: Notatka: HTML niedozwolony!

Ocena: Negatywna           Pozytywna

Przepisz kod z obrazka:Tagi: