A kto chce być sługą

A kto chce być sługą
Tytuł: A kto chce być sługą
Autor: red. Filip Musiał, Jarosław Szarek
Wydawca: Ośrodek Myśli Politycznej
Data wydania: 2009
Ilość stron: 192
Oprawa: miękka
Wymiary (cm): 12.5 x 19.5
ISBN: 83-60125-71-7
Dostępność: W magazynie
Cena: 24,00 zł
Cena netto: 22,86 zł
Ilość:  

Seria „Z archiwów bezpieki – nieznane karty PRL”

„A kto chce być sługą…” to książka o ludziach, którzy tworzyli system komunistyczny i przyczynili się do jego długiego trwania. Byli wśród nich nie tylko aparatczycy, agenci czy zwykli mordercy, ale także żyjący w wolnym świecie „pożyteczni idioci” – lewicowi intelektualiści i działacze – na których Związek Sowiecki zawsze mógł liczyć. Dzisiaj ich współcześni spadkobiercy próbują zakłamać prawdę o komunizmie. Nazwiska nazistowskich zbrodniarzy wymienia się w podręcznikach historii. System ten został rozliczony i potępiony. Natomiast politycznej „Norymbergi” nie było… Opinia publiczna zbyt łatwo przechodzi do porządku dziennego nad tym, że rozdział czerwonego totalitaryzmu nie został zamknięty.

Politolog, historyk, pracownik Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie oraz w Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej „Ignatianum” w Krakowie, członek zarządu Ośrodka Myśli Politycznej, sekretarz redakcji „Zeszytów Historycznych WiN-u”, redaktor popularno-naukowej serii „Z archiwów bezpieki – nieznane karty PRL”. 

Autor i współautor kilkunastu książek, ostatnio wydał: "Podręcznik bezpieki. Teoria pracy operacyjnej Służby Bezpieczeństwa w świetle wydawnictw resortowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych PRL (1970–1989)" (2007), "Strażnicy sowieckiego imperium. Urząd Bezpieczeństwa i Służba Bezpieczeństwa w Małopolsce 1945–1990" (2009).

 

Napisz recenzję

Twoje imię:


Twoja recenzja: Notatka: HTML niedozwolony!

Ocena: Negatywna           Pozytywna

Przepisz kod z obrazka:



Tagi: