Krzyż książka + DVD, Kontynuacja „Solidarni 2010”

Tytuł: Krzyż książka + DVD, Kontynuacja „Solidarni 2010”
Wydawca: Rafael
Data wydania: 2011
Ilość stron: 48 + film 90'
Oprawa: Twarda
Wymiary (cm): 15 x 19.5
ISBN: 978-83-7569-223-5
Dostępność: W magazynie
Cena: 20,00 zł
Cena netto: 19,05 zł
Ilość:  

Najnowszy film Ewy Stankiewicz przygotowany we współpracy z Janem Pospieszalskim. Są oni twórcami najgłośniejszego dokumentu ubiegłego roku Solidarni 2010, którego niejako kontynuacją jest ta produkcja. Wiele wskazuje na to, że film Krzyż także wywoła gorącą debatę i stanie się najgłośniejszym dokumentem 2011 roku.

Jedna z najzdolniejszych polskich reżyserek młodego pokolenia opowiada o wydarzeniach na Krakowskim Przedmieściu, które przez wiele tygodni emocjonowały Polaków. Jednak jej obraz nie ma nic wspólnego z powierzchownymi relacjami dziennikarskimi. Stankiewicz cierpliwie, z wytrwałością przygląda się wszystkim wydarzeniom i ich bohaterom, dzięki czemu jej zapis nie jest banalny i wykrzywiony. Znakomita reżyseria i koncepcja realizatorska, bogaty, unikatowy materiał, formuła, która trzyma widza w napięciu oraz elektryzujący temat składają się na absolutnie wyjątkowy film, wobec którego nie można przejść obojętnie.

W książce wywiad-rzeka z twórcami: Ewą Stankiewicz, Janem Pospieszalskim oraz Robertem Kaczmarkiem, m.in. o cenie, jaką przyszło im zapłacić za Solidarnych 2010, oraz o filmie i wydarzeniach na Krakowskim Przedmieściu.

Napisz recenzję

Twoje imię:


Twoja recenzja: Notatka: HTML niedozwolony!

Ocena: Negatywna           Pozytywna

Przepisz kod z obrazka:Tagi: