Dziewczyny z Wołynia

42,44 zł
Brutto 2

Kolejna książka z bestsellerowej serii Anny Herbich o kobietach, których życie odcisnęło się na Polsce. Tym razem prezentuje nam biografię kobiet, które przeżyły rzeź na Wołyniu.

RECENZJA

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

  • Darmowa dostawa od 250 zł Darmowa dostawa od 250 zł
  • Szybkie zwroty Szybkie zwroty

 Dzieci przetrwały rzeź. Teraz opowiadają historię zamordowanych rodziców i dziadków.

Rozalia miała osiem lat, gdy schowana w piwnicy słyszała ostatnie słowa umierającej matki i siostry.

Zofia pamięta złowieszczą przestrogę – „Jutro ma was tu nie być. Będą mordowali". Tak ostrzega ich wiejska położna, Ukrainka. Nikt w to nie wierzy. Pogrom przetrwa jedynie garstka.

Teodora uczestniczyła we mszy, kiedy Ukraińcy zaatakowali kościół w Kisielinie. Uratowała się z płonącej dzwonnicy. To jest jej pierwsze spotkanie z banderowcami. Niestety nie ostatnie.

W 1939 roku sielskie życie na Wołyniu się kończy. Polska upada, zmieniający się okupanci sieją postrach. Jednak największe zagrożenie przychodzi ze strony, z której nikt się tego nie spodziewał. Sąsiadów. Kumów. Ukraińców. Wiedzeni banderowską wizja Ukrainy zaczynają mordować Polaków. 

Wołyńskie dziewczęta były jeszcze dziećmi, gdy rozpoczął się pogrom. Widziały śmierć rodziców, braci, sióstr i rzeź całych wsi. Słyszały błagania bezbronnych ofiar opętanych szałem mordu Ukraińców. Z dnia na dzień straciły nie tylko najbliższych, ale również swoją ojcowiznę.

Nowa książka autorki bestsellerowych Dziewczyn z Powstania, Dziewczyn z Syberii i Dziewczyn z Solidarności.

ZNAK
9788324042920

Opis

Ilość stron
320
Oprawa
twarda
ISBN
9788324042920
Rok wydania
2018
Autor
Herbich Anna

Zobacz także